ІСАЙ (ШИЙКО) НАДІЯ ТЕРЕНТІЇВНА (05 травня 1921 р. – 02 червня 2004 р.)

Н.Т. Ісай

Завідуюча бібліотекою Київського автомобільно-дорожнього інституту з 1959 по 1984 рік.

Нагороджена медаллю «Партизану Отечественной войны» І степени, Орденом Красного Знамени, Орденом Отечественной войны ІІ степени (1985 р.), Орденом Октябрьской революции; Почесною Грамотою Верховної Ради УРСР та багатьма іншими нагородами.

Ісай (Шийко) Надія Терентіївна народилась у м. Краматорську Донецької обл. До 1941 року працювала вчителем в селі Ольшани, Ворошиловградської області. У листопаді 1941 року добровільно включилась у підпільну роботу, була зв’язковою. Псевдонім «Чайка» отримала за спритність, кмітливість, з якими вона виконувала завдання, що завжди були пов’язані з великим ризиком для життя.

У 1955 році закінчила Київський державний педагогічний інститут. Того ж року почала працювати бібліотекарем у Київському автомобільно-дорожньому інституті. З 1959 по 1984 рік завідувала бібліотекою Київського автомобільно-дорожнього інституту.

Надія Терентіївна зробила значний внесок у творчі здобутки бібліотеки, впродовж десятиліть допомагала студентам та молодим співробітникам інституту. Вона була незмінним директором бібліотеки КАДІ 25 років, організувавши професійний, відданий своїй справі колектив. Активно займалася громадською діяльністю.

Н.Т. Ісай з колегами із бібліотеки та працівниками КАДІ. Перший ряд, зліва направо: П.П. Дзюба, викладач КАДІ, Н.Т. Ісай, В.Й. Заворицький, викладач КАДІ; другий ряд, зліва направо: бібліотекарі КАДІ Л.В. Коваленко, Н.І. Козлова, Л.С. Ушакова, Н.Д. Валітова, В.А. Рассказова