БРАТКОВСЬКИЙ ЛЕОНІД ЮХИМОВИЧ (25 січня 1930 р. – 29 червня 2001 р.)

Л.Ю. Братковський

Почесний майстер спорту СРСР, Заслужений тренер УРСР з мотокросу, багаторічний Президент Федерації мотоциклетного спорту України.

Нагороджений медаллю «За трудовую доблесть».

Викладач і доцент кафедри фізичного виховання Київського автомобільно-дорожнього інституту (Національного транспортного університету) (1958–2001 рр.), керівник мотокоманди КАДІ-НТУ (1958–2001 рр.).

Леонід Юхимович Братковський був видатний спортсмен, прекрасний педагог, активний громадський діяч.

Л. Ю. Братковський під час міжнародних змагань

Народився Л.Ю. Братковський 25 січня 1930 року у м. (на той час – смт) Таращі Київської обл. у сім’ї професійного військового. Після повернення з евакуації 14-річним підлітком він почав працювати слюсарем на паровозоремонтному заводі у Запоріжжі та мріяв водити локомотиви. Але у 1945 році побачив мотокоманду Київського мотоциклетного заводу і надалі пов’язав свою долю з мотоциклами. У 1947 році Леонід Юхимович був зарахований на роботу у цех № 3 Київського мотоциклетного заводу і одночасно – у мотокоманду заводу. І у цій команді він виріс від новачка до майстра спорту, інженера-технолога зі спортивних машин.

1958 року на запрошення ректорату Київського автомобільно-дорожнього інституту Л.Ю. Братковський очолив мотокоманду КАДІ і розпочав викладацьку роботу на кафедри фізичного виховання інституту.

Леонід Юхимович був талановитим вихователем молоді. Із тих, хто займався спортом під його керівництвом, вийшли сім Чемпіонів Радянського Союзу та 42 Чемпіони України; він підготував 54 майстри спорту, 83 кандидати в майстри спорту і понад 400 спортсменів, які виконали 1 розряд.

Тренер і спортсмени. Л. Ю. Братковський пояснює гонщикам Віктору Розиграєву, Андрію Константинову, Юрію Донченку стратегію мотокоманди в майбутніх змаганнях

Людина великого кругозору, Леонід Юхимович прагнув впроваджувати у життя передові починання. 1961 року за його ініціативи вперше були проведені відкриті змагання з мотокросу на призи Київського автомобільно-дорожнього інституту, які в майбутньому стали Всесоюзним традиційним мотокросом на призи КАДІ. Від 1968 року цей мотокрос стає першістю СРСР серед студентів. Студенти КАДІ 26 разів ставали переможцями цих змагань, і у цьому заслуга Леоніда Юхимовича.

Тривалий час Леонід Юхимович очолював колегію суддів Федерації мотоспорту України, був Президентом Федерації мотоциклетного спорту України, займався активною громадською діяльністю.

1984 року вийшла друком написана ним у співавторстві книга

Мотоциклы : практ. пособие / Л.Е. Братковский, С.Ф. Оришечко. – К. : Технiка, 1984. – 96 с.

Леонід Юхимович віддавав усього себе улюбленій справі, це була людина з великої літери.

Л.Ю. Братковський пішов з життя 29 червня 2001 року, похований на Байковому кладовищі у Києві.

2002 року 41-й традиційний мотокрос на кубок НТУ було присвячено пам’яті Заслуженого тренера України, Почесного майстра спорту, доцента кафедри фізичного виховання Національного транспортного університету Леоніда Юхимовича Братковського.

На будівлі головного корпусу Національного транспортного університету встановлена меморіальна дошка Л.Ю. Братковському.